Janek Mäggi • 8. november 2013 kell 4:32

Mäggi: teeme rohkem lapsi

Vananevate majanduspidurite asemel vajame majandusgaase: lapsi, kes tarbivad palju, kirjutab suhtekorraldaja Janek Mäggi.

Vaja on lapsi ja noori, kes tahavad osta mänguasju, arvuteid, igal aastal uusi riideid, autosid, kortereid, maju, sõita rongi, laeva ja lennukiga. Muldvana ühiskond võib kõlada saavutusena – millised tervislikud eluviisid ja meditsiinisüsteem meil on! Kuid majandus ja heaolu, töö hulk ja palgad saavad kasvada ainult tarbimise kaudu.

Tarbivad noored – need, kellel midagi ei ole. Minusugused hallineva peaga üle keskmise vanad (eestimaalaste keskmine vanus on 39, mina olen 40) ei osta enam suurt midagi – kodu on, paar särki ja ülikonda ka, toidu toob koju abikaasa. Ma olen majanduspidur. Minusuguste tööealiste “vanurite” poputamine paneb riigi arengule käe ette. Laenamist ma vihkan. Osta midagi ei taha.

Eesti vajab noori inimesi, kes silmade põledes õpivad ja töötavad 20 tundi päevas ja tahavad palju saavutada. Tuleb teenida kilode ja tonnide viisi raha, saada vähemalt kolm last, osta-osta-osta. Lapsed on majandusmootor ka selles mõttes, et nad ei teeni kuni täisealiseks saamiseni midagi, aga sunnivad vanemaid teenima ja kulutama. Piltlikult öeldes võivad Eesti keskmist palka teenivad pereema ja -isa end vigaseks maksta, kui nad pakuksid lapsele lisaks sellele, mida ta vajab, ka seda, mida laps tahab.

Mismoodi muuta Eesti maaks, kus elades inimene tunneb, et teda armastatakse? Vastuse leiad Äripäeva tänasest paberlehest.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.

 

 

Hetkel kuum