Fredy-Edwin Esse • 18. november 2013 kell 6:48

Braavo, Arco!

Uus juht Tarmo Sild on teinud kinnisest, hämarast ja isegi saladuslikust Arco Varast vaat et kõige investorisõbralikuma ettevõtte Tallinna börsil.

Nasdaq OMX on alates 2006. aastast tunnustanud parimate investorsuhetega ettevõtteid. Mäletan, kuidas 2012. aasta alguses saime Äripäeva börsitoimetuses imestada  fakti üle, et Arco Vara valiti paremuselt teiseks investorsuhetega väikeettevõtteks Balti riikides.

Arco kogus sellele järgnenud aasta jooksul veelgi kuulsust oma südaöiste börsiteadete ning reede hilisõhtuste kvartaliaruannetega. Isegi kui me pöördusime firma juhtkonna poole, et teada saada, millal võiks aruanne välja tulla, saime vihjetest aru ainult seda, et see võiks toimuda reedel mingil ebanormaalsel kellaajal. Ja isegi kui aruanne tuli, siis praegusega võrreldes oli selle kasutegur üsna nadi.

Läinud reede õhtul tuli aruanne kenasti tund pärast börsi sulgemist ning selles sisalduv info on oluliselt rohkem abiks nii investoritele kui analüütikutele.

Võtame näiteks juhatuse esimehe kommentaari. Varem oli see peamiselt niigi aruandes sisalduvate numbrite ülekirjutamine ilma mingi tulevikuperspektiivita. Tarmo Silla kommentaar on aga selgitav ja ettevaatav. See on kommentaar selle sõna õiges tähenduses.

Ma tahaks kuulda kõigilt Tallinna börsifirmade juhtidelt, mis on praegune fookus, mida oodata firma eri harudelt, kuidas adresseeritakse võimalikke riske, mis on eesmärgid ja kuidas nendeni plaanitakse jõuda. See peaks olema börsi- ehk avaliku firma puhul elementaarne. Investorit just see huvitabki, kuhu ettevõte on liikumas, mitte see, kus ta on olnud. See aspekt puudub pea täielikult enamiku Tallinna börsifirmade puhul.

Olen juba varemgi Tallinna börsifirmasid üles kutsunud suuremale avatusele ja investorsõbralikkusele, tuues välja häid firmasid ning näidates näpuga saamatutele. On hea meel, et Arco on liikunud rivi lõpust selle etteotsa.

Tarmo Sild oma meeskonnaga on näidanud, et Eestis saab avalikku ettevõtet avalikult juhtida. Loodan, et Nasdaq OMX hindab ka neid pingutusi vääriliselt tuleva aasta jaanuaris toimuval Baltic Market Awardsil.

 

 

 

Hetkel kuum