Raido Neemre • 19. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Suurbritannia ettevõte võimaldab oma DNA Kuule saata

Kuu  Foto: Bloomberg

Suurbritannia ettevõte on välja tulnud 600 000 naela maksva Kickstarter ühisrahastuskampaaniaga, mille eesmärk on lennata Kuule ja puurida selle pinda auk. Projekti panustajad saavad osta digitaalkapslis mälu ja saata kosmosesse isegi oma juukseid.

The Lunar Mission One projekt kasutab rahastust Kuule maandumise plaanimiseks ja Kuu pinnasesse aukude puurimiseks.

Entusiast võivad kulutada kuni 60 dollarit, ostmaks natuke ruumi digitaalses ajakapslis, mälupulga sarnases seadmes, kuhu saab üles laadida fotosid või videosid. Kapsel maetakse seejärel Kuu Lõunapooluse pinnasesse puuritavasse auku. Suurema rahasumma eest saab saata ka oma juuksekarv. 

Need, kes soovivad olla veelgi enam projektiga seotud, võivad maksta 5000 naela, mille eest saab missiooni kontrollpunkti vaategaleriis omale koha.

Täna keskhommikuks oli Kickstarteri kampaania kogunud ligi 500 toetajat, kes on kokku kogunud ligi 49 000 naela. 

Lunar Mission One'il on aega kuni 17. detsembrini vajaminev raha kokku saada ning viia projekt sammuke lähemale Kuule lendamiseks.  

Lunar Missions Limited asutaja David Iron märkis, et ühisrahastuse kasutamine oli vastus kosmose avastamise kärbetele. "See on vastus valitsuste kosmosemissioonide rahastuse tugevale kärpele," ütles Iron.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt