Raido Neemre • 25. november 2014
Jaga lugu:

Apple’i turuväärtus on kasvanud 700 miljardi dollarini

Apple  Foto: Bloomberg

Apple’i turuväärtus on jõudnud rekordilise 700 miljardi dollarini, mis tähendab, et ettevõtte väärtus on Tim Cooki 3-aastase juhtimise aja kahekordistunud.

“Tim Cook on teinud suurepärast tööd,” märkis Piper Jaffray vanemanalüütik Gene Munster.  

Tim Cook võttis ettevõtte juhtimise üle 2011. aastal, kui firma asutaja Steve Jobs astus haiguse tõttu tagasi. 

Apple on esimene S&P 500 ettevõte, mis on eales ületanud 700 miljardi dollari turuväärtuse piiri.

Kui võtta arvesse aga inflatsioonist tulenevad korrektsioonid, siis pole ettevõte kaugeltki mitte kõige väärtuslikum firma läbi aegade. Microsofti1999. aasta 613 miljardi dollariline turuväärtus võrduks 2014. aastal ligi 874 miljardi dollariga.

“Praegune kartus Apple'i suhtes seisneb selles, et tegemist on hiigelsuure ettevõttega. Investoritel on raske ette kujutada, mida nad saaksid tulevikus veel teha, panemaks ettevõte veelgi kasvama,” märkis ta.

Ettevõtte tulubaasi juhib praegu iPhone'i müük. Järgmisel aastal tuleb tehnoloogiahiiglane turule aga oma uue kategooria tootega – Apple Watch-iga.

Analüütikud on uue kantava nutiseadme populaarsuse osas erinevatel seisukohtadel, kuid usuvad siiski ettevõtte aktsiate tõusu.

Munster ja Evercore analüütik Rob Cihra on ettevõtte aktsiate hinnasihiks järgmisel aastal seadnud 135 dollarit, mis teeks ettevõtte turuväärtuseks 800 miljardit dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum