Raido Neemre • 16. detsember 2014
Jaga lugu:

Venemaa aktsiad on maailma suurimad kukkujad

Venemaa Keskpank
Venemaa Keskpank  Foto: Bloomberg

Venemaa aktsiad on maailma suurimad langejad tänu muredele, et paanikas inimesed hakkavad oma sääste pankadest välja võtma ja üha odavnev rubla muudab importijate kulud suureks.

Venemaa RTS indeks kukkus täna 12% 629,15 punktile, mis on suurim langus alates 2008.aasta novembrist. Micex indeks kukkus 8,1%. 

Venemaa suurim laenuandja, Sberbank, tegi 12% languse, mis kahandas panga turuväärtust 2,1 miljardi dollari võrra. Üha selgemaks saab, et venelased vahetavad oma rublad dollarite vastu ning seda tänu rubla kursi suurele langusele dollari suhtes.  

Telekomiettevõte OAO MegaFon tegi suurima languse alates 2012. aastast. 

“Pangad on väljamüügi äärel,” sõnas EC Elbrus Capital Investments direktor Anton Khmelnitski. 

“Venemaad mõjutavad mitmed negatiivsed aspektid. Majandus on tõenäoliselt languses ning teatavasti on riigis ka suur risk, et inimesed hakkavad oma deposiite pangast välja võtma,” lisas ta.

RTS indeks on kaotanud ligi kolmandiku oma väärtusest sellel kuul, kuna riigi keskpangal ei õnnestunud rubla langust peatada ka 750 baaspunkti tõstmisega ega 6 miljardi dollarilise rahasüstiga. 

Venemaa SKP võib järgmisel aastal kahaneda 4,5-4,7%, kui nafta hind jääb 60 dollari piirist allapoole. 

Kapitali väljavool võib sellel aastal jõuda lausa 134 miljardi dollarini, mis on enam kui poole võrra enam võrreldes eelmise aastaga.  

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt