Rainer Saad • 23. detsember 2014 kell 7:45

Analüütik: Sony aktsia tõuseb 40%

Sony Pictures  Foto: Bloomberg

Kuigi Sony tabas hiljuti küberrünnak, usub üks analüütik, et tehnoloogiafirma aktsia võib tõusta 40 protsenti.

„Sony on mu parim valik kõikidest aktsiatest, mida katan,” ütles CNBC-le Jefferies'i vanemanalüütik Atul Goyal, kes usub, et Sony tuleb viimasest küberrünnakust edukalt välja.

Hiljuti tabas Sony Picturesit häkkerirünnak ning varaste saagiks langes Sony töötajate palgainfo ning muud olulist ettevõttesisest teavet. FBI kinnitusel oli rünnaku taga Põhja-Korea, kes tahtis Sonyle kätte maksta värske komöödia „Intervjuu” („The Interview”) eest.

„Intervjuu“ räägib loo kahest USA ajakirjanikust, kes sõidavad Põhja-Koreasse, et sealset diktaatorit intervjueerida. Tegelikult on kaks meest aga CIA palgal, et riigijuht ära tappa.

„Viimastel aastatel on iga suurem ettevõte häkkimise ohvriks langenud. Olgu selleks siis Apple, Google, Nasdaq, Twitter, LinkedIn, Target, Ebay, USA sõjavägi või keegi paljudest. Kui meedia on häkkimisest lõpetanud kirjutamise, siis kas torm vaibub?” ütles Goyal.

Analüütik prognoosib, et Sony aktsia tõuseb 12 kuuga 3520 jeenini, mis on 40 protsenti üle praeguse hinna.

Goyali on optimistlik Sony väljavaadete osas ja seda eelkõige uue finantsjuhi Kenichiro Yoshida tõttu. „Alates sellest, kui ta ettevõttesse tuli, on asjad muutunud,” ütles ta.

 

Hetkel kuum