Birjo Must • 28. jaanuar 2015
Jaga lugu:

Goldman: tooraine on halvim valik

Rauamaagi kaevandus Hiinas.  Foto: epa

Toorained jäävad järgmise kolme kuu jooksul alla nii aktsiatele kui võlakirjadele, enne kui toimub tagasipõrge naftahindades, teatas USA investeerimispank Goldman Sachs.

Pank soovitab oma lühiajalises ülevaadet olla toorainetes „alakaalus“ ja prognoosib 10% kaotust võrreldes 0,4% tulu aktsiate puhul. Samas peaks panga kinnitusel aasta lõpus olukord pöörduma.

Bloombergi tooraine indeks kukkus möödunud nädalal 12 aasta madalaimale tasemele. Langust on sel aastal vedanud toornafta ja vask.

Samal ajal varud aina kasvavad, sest kümne aasta jooksul on põllumehed, kaevandajad ja naftapuurijad tootmist vaid kasvatanud. Tugevnev dollar ja langevad energiahinnad ähvardavad seda trendi pikendada, kuna muudavad tootmise odavamaks.

„Hoolimata juba toimunud suurest langusest tooraine hindades, näeme riski, et lühemas perspektiivis see trend jätkub,“ rääkisid Goldman Sachsi strateegid ja analüütikud värskes raportis.

Panga kinnitusel püsib risk, et nafta, kulla ja vase hind langevad edasi ja WTI toornafta barreli hind jääb 40 dollari lähedale, terveks 2015. aasta esimeseks pooleks. USA toornafta hind on möödunud aasta juunist kukkunud üle 60% ja maksab täna New Yorgi börsil 45,24 dollarit barrelist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum