Raido Neemre • 10. juuli 2015 kell 20:47

Börs: Turud tõusuteel

Foto: EPA

USA turud sulgusid täna enam kui 1% kõrgemal, taastudes nädala alguse teravast langusest. Lootused leida lahendus Kreeka võlakriisile ning Hiina stabiliseerumine tõstis investorite meeleolu.

“Sellel nädalal on kõik muretsenud Hiina ja Kreeka pärast ning nädala lõpus ei olegi väljavaated enam nii hirmutavad,” sõnas JPMorgan Funds globaalne strateeg David Kelly.“Kindlasti on praegu rohkem optimismi selles osas, et Kreekaga saavutatakse kokkulepe,” lisas ta.Kreeka pangad vajavad hinnanguliselt 10-14 miljardit eurot värsket kapitali, mis aitaks neil ellu jääda ning rohkem aega, et oma kontorid taasavada; seda ka juhul, kui pühapäeval saavutatakse kokkulepe Euroopa kreeditoritega, kinnitas anonüümseks jääda soovinud Kreeka pankur Reutersile.Kreeka saatis eile hilisõhtul kreeditoritele uue reformiplaani ettepanekud, mida täna üle vaadati. Ka Kreeka parlament plaanib ettepanekute üle hääletada enne pühapäevast eurotsooni ministrite kohtumist.Hiina aktsiad tõusid täna veelgi, olles juba teist päeva järjest tõusuteel peale valitsuse sekkumist ja lootusi Kreeka kokkuleppe üle.Augusti toornafta futuurid kukkusid 4 sendi võrra ning barreli hinnaks kujunes 52,74 dollarit. Kullafutuurid kukkusid 1,30 dollarit ning untsi hind oli 1157,90 dollarit.

Dow Jones tegi 1,21% kasvu ning sulgus 17760,41 punktil. S&P 500 kasvas 1,23% ning lõpetas päeva 2076,62 punktil. Nasdaq sulgus 1,53% tõusuga ning lõpetas päeva 4997,70 punktil.

Hetkel kuum