Juhan Lang • 27. juuli 2015 kell 9:44

Ryanairi kasum hüppas 25%

Ryanair on analüütikute hinnangul üks paljulubavamaid Euroopa lennufirmade aktsiaid.  Foto: Bloomberg

Iiri odavlennufirma Ryanair Holdingsi teatel kasvas ettevõtte esimese kvartali kasum 25% võrra ning kogu aasta numbrid peaksid vastama kõige positiivsematele prognoosidele, ent samas hoiatas ettevõte võimaliku piletitulu languse eest.

Börsifirma puhaskasum kerkis läinud kvartalis mulluselt 196,8 miljonilt eurolt 245,1 miljonile eurole ning ühtis analüütikute ennustatud 245,5 miljoni euro suuruse kasuminumbriga.

Ettevõte prognoosib, et piletihinnad püsivad suvel stabiilsed, kuid võivad pärast seda langusesse pöörata, vahendab Bloomberg.

Kogu 2016. majandusaasta kasum peaks Ryanairi teatel tõenäoliselt ulatuma varem prognoositud 940-970 miljoni euro vahemiku kõrgemasse serva.

Lennufirma finantsjuht Neil Sorahan märkis, et suvi on olnud tugev, ent talve osas ollakse ettevaatlikumad. „Meil on broneeringutest väga piiratud nähtavus,“ nentis ta, viidates, et ehkki septembriga lõppeva esimese poolaasta broneeringuid on praeguseks mullusest 4% võrra rohkem, siis kolmanda ja neljanda kvartali broneeringuid on vastavalt vaid 10% ja 2%.

Ryanairi aktsia on tulemuste peale täna Londoni börsil kukkunud 1,06%,12,14 eurole. Aasta algusest on see aga rallinud üle 25%, mis teeb ettevõtte väärtuseks ligi 16 miljardit eurot.

Lennukite täituvus oli esimeses kvartalis 92% ning ettevõtte teatel on hinnakujunduse rõhuasetus pigem lendude täitmisel kui hindade hoidmisel. Piletihindade langus, mis ulatus esimeses kvartalis 4%ni ja suvel pidurdus, võib talvel taas hoogu võtta, mil mahutavus kasvab ja konkurendid rebivad turuosa pärast.

Ryanairi reisijate arv kasvas esimeses kvartalis 16%, 28 miljonile inimesele ning 2016. aasta eesmärki tõsteti 3 miljoni inimese võrra, 103 miljonile.

Hetkel kuum