Juhan Lang • 28. juuli 2015 kell 6:59

Tulemäng Hiina börsil jätkub

Hiina börs on jätkuvalt langustrendis.  Foto: EPA

Suur kõikumine eile kaheksa aasta suurima päevasisese kukkumise teinud Hiina börsil jätkus ka täna ning analüütikute hinnangul ei paista peadpööritavale volatiilsusele veel niipea lõppu.

Riverfront Investment Groupi rahvusvahelise portfellihalduse juht Chris Konstantinos rääkis CNBCle, et Hiina on tõenäoliselt kõigi aegade üks kõige enam laenurahaga üles ostetud turge, mistõttu oleks kõikumise lõppu ennatlik eeldada.

Päev varem 8,5% kukkunud Shanghai Composite indeks avanes täna -4% miinuses ning kukkus kauplemissessiooni jooksul enam kui -5% võrra, kuid vähendas vahetult enne turgude sulgumist kaotuse -1,68% peale.

Taastumist toetasid Hiina väärtpaberituru regulaatorid, kes lubasid esmaspäeval pärast turu sulgumist teha samme turu rahustamiseks ja süsteemse riski ära hoidmiseks. Teisipäeva hommikul pumpas Hiina keskpank pangandussüsteemi 50 miljardit jüaani ning sestap olid suurimate tõusjate seas just kohalike pankade aktsiad.

Senised võimude sekkumised on investorite kindlustunnet turgutanud küll vaid lühiajaliselt. „Turu sentiment on väga habras ja nii, kui investorid näevad müügisurvet, hakkavad nad üksteise võidu aktsiaid müüma,“ selgitas Kingston Securitiesi tegevjuht Dickie Wong.

Hiina börsi vappumist jälgivad neil päevil hingevärinal ka teiste regioonide investorid ning nii Euroopa kui USA börsid lõpetasid viimase kauplemispäeva miinuses. Samuti on Hiina börsikrahh vedanud toornafta hinna viimase nelja kuu madalaimale tasemele.

Mujal Aasias oli pilt täna pigem kirju, mil Hongkongi Hang Sengi indeks kerkis ligi 1%, Jaapani Nikkei langes -0,10% ja nii Austraalia kui India peamised aktisaindeksid lõpetasid päeva õrnalt miinuses.

Hetkel kuum