Juhan Lang • 29. juuli 2015 kell 13:37

General Motors investeerib Indiasse miljardi

General Motors loodab Indiast kasvumootorit.  Foto: EPA

USA autotootja General Motors teatas, et investeerib lähiaastatel Indiasse miljard dollarit, eesmärgiga suurendada müüki kiiresti kasvavatel arenevatel turgudel, vahendab Reuters.

General Motors ei saa jääda globaalseks liidriks, tegemata olulisi investeeringuid kasvavatel turgudel nagu India, kohaloleku laiendamiseks,“ märkis ettevõtte tegevjuht Mary Barra New Delhis peetud sõnavõtus.

India autoturg on viimastel aastatel olnud siiski üsna loid, mil aastane müük on jäänud alla 3 miljoni auto. Sellele vaatamata ootavad analüütikud, et 2020. aastaks saab Indiast Hiina ja USA järel maailma suuruselt kolmas sõiduautoturg.

General Motors kavatseb järgmise viie aasta jooksul välja tulla 10 uue Indias kohapeal toodetud sõidukiga ja loodab 2020. aastaks turuosa kahekordistada.

Mullu müüs börsifirma Indias 56 700 sõidukit ja ettevõtte turuosa oli 1,8%. Et kohalikul turul domineerivad Jaapani ja Korea autotootjad nagu Suzuki Motor ja Hyundai Motor, on lääne autotootjatel seni müügi kasvatamine läinud üle kivide ja kändude.

Hetkel kuum