Raido Neemre • 13. august 2015 kell 19:53

Börs: Hiina enam turge ei kohuta

Foto: EPA

USA turud olid täna valdavalt languses, hoolimata sellest, et mured Hiina üle on suuresti vaibunud ja investorid analüüsisid majandusandmeid.

“Eile oli selline suurepärane ralli ja on raske uskuda, et tuleme sellest puutumatult välja,” sõnas TD Ameritrade analüütik JJ Kinahan.

USA turud kaotasid enamuse oma kasumitest viimasel kauplemistunnil; börs käis päeva jooksul üles-alla hoolimata suurest naftahindade kukkumisest.

USA Kaubandusministeeriumi andmetel kasvas juulis jaemüük 0,6%, mis on pisut üle ootuste; müüginumbreid kasvatas peamiselt edukas automüük.

Ka juuni jaemüüginumbreid korrigeeriti ning need jäid muutumatuks; varasemalt teatati müüginumbrite 0,3% langusest.

“Kui mitte arvestada autode müüki, siis tegelikult mingit kasvu ei toimunud,” sõnas Tower Bridge Advisors president Maris Ogg. “Raha on meie taskutesse jäänud peamiselt tänu madalatele kütusehindadele ning me ei ole seda ära kulutanud.”

Ogg lisas ka, et USA tarbijad on alates majanduslangusest muutunud ettevaatlikumaks ning ostavad vaid seda, mida tõesti vajatakse.

Nädalaga lisandus 274 000 uut töötut, mis on pisut enam prognoositud 270 000-st. Impordihinnad kukkusid tänu odavnenud naftale ja tugevale dollarile 0,9%.

“See kombinatsioon majandusandmetest ja praegusest turuolukorrast võib viia Föderaalreservi rahanduspoliitika normaliseerimiseni,” sõnas Janney Montgomery Scott’i investeerimisstrateeg Mark Luschini.

Elon Muski juhitav Tesla Motors pani müüki 2,1 miljonit lihtaktsiat eesmärgiga teenida vähemalt 500 miljonit värsket kapitali; ettevõtte aktsiad tegid uudise peale kasvu.

Kullafutuurid kukkusid 0,9% ning untsi hinnaks kujunes 1114,56 dollarit.

USA toornafta hind kukkus 42 dollarile barreli eest, mis on madalaim hind alates 2009. aasta märtsist.

Dow Jones tegi 0,21% tõusu ja sulgus 17438,95 punktil. S&P500 lõpetas päeva 0,13% langusega ja sulgus 2083,39 punktil. Nasdaq kukkus 0,21% ja lõpetas päeva 5033,56 punktil.

Hetkel kuum