Raido Neemre • 17. september 2015 kell 20:16

Börs: Föderaalreserv ajas turud segadusse

Foto: EPA

USA turud olid täna valdavalt languses, kuna investorid analüüsisid Föderaalreservi otsust mitte tõsta intressimäärasid ning Fed’i juhi, Janet Yelleni kõnet otsusele järgnenud pressikonverentsil.

“Ma usun, et börsile meeldiks, kui Föderaalreserv teeks avalduse USA majanduse seisukorra kohta. Ma usun, et turud on praegult kerges segaduses ning see avaldus ei vähendanud kindlasti ebakindlust,” sõnas Allianz Investment Management’i asepresident John Bredemus.

“Ma arvan, et ebakindlus puudutab eelkõige seda, kas USA majandus on suuteline kasvama, võttes arvesse globaalse majanduse praegust nõrkust,” lisas ta.

“See oli järjekordne Föderaalreservi kohtumine, kus midagi ei otsustatud. Investorid peavad jätkuvalt tegelema ebakindlusega intressimäärade tõstmise ajastuse osas,” sõnas Private Client Reserve portfoolijojuht Mike Baele.

USA keskpanga kohtumise eel oli Wall Street kaheks jagunenud; 49% CNBC küsitletud finantsekspertidest prognoosis, et Fed tõstab sellel kuul intressimäärasid. Intressimäärasid pole tõstetud alates 2006. aastast.

Toornafta hind kukkus 25 senti ning barreli hinnaks kujunes peale eilset 5,7% tõusu 46,90 dollarit.

OPEC prognoosib, et nafta hinnad kasvavad mitte rohkem kui 5 dollari võrra aastas barreli kohta; aastaks 2020 prognoositakse OPEC’i allikate kohaselt barreli hinnaks 80 dollarit.

Kullafutuurid tegid 2 dollarilise kasvu ning untsi hinnaks kujunes 1117 dollarit.

Dow Jones tegi 0,45% languse ning sulgus 16664,72 punktil. S&P 500 kukkus 0,26% ning lõpetas päeva 1990,20 punktil. Nasdaq kasvas 0,10% ning sulgus 4893,95 punktil.

 

Hetkel kuum