Raido Neemre • 21. september 2015 kell 20:15

Börs: nädal algas tõusuga

Foto: EPA

USA börsid olid täna valdavalt tõusuteel, püüdes teha tagasi reedeseid kaotusi. Investorid seedisid jätkuvalt eelmisel nädalal Föderaalreservi poolt vastuvõetud otsust jätta intressimäärad muutmata ning biotehnoloogia aktsiad tegid languse.

“Ma arvan, et investorid on veel kahtleval seisukohal. Ma usun, et inimesed tahaksid olla positiivsed, kuid kohtavad lühiajaliselt veel vastuseisu,” sõnas Boston Private Wealth analüütik Robert Pavlik.

“Eriti ei ole millestki kinni hakata. Ma arvan, et inimesed seedivad jätkuvalt Föderaalreservi eelmise nädala otsust ja valmistuvad ettevõtete kasumiraportiteks ning ootavad edasisi Fed’i kommentaare,” sõnas The Lindsey Group’i turuanalüütik Peter Boockvar.

S&P 500 ja Nasdaq tegid peale vahepealset punasesse kukkumist taas tõusu. Indekseid mõjutas teatud medikamentide suur hinnatõus, mis biotehnoloogia aktsiaid kukutas.

Merck, Pfizer ja Johnson & Johnsonolid Dow Jones’i suurimad kukkujad pärastlõunasel sessioonil.

Tervishoiu sektori aktsiad tegid ligi 1% languse; korraks kukkusid sektori aktsiad ligi 2%.

Hillary Clinton säutsus Twitteris, et ta võtab farmaatsiatööstuse hinnad luubi alla ning töötab välja plaani nende kontrolli all hoidmiseks,” sõnas BioShares Funds portfoolio juht Paul Yook.

“See on üks suurimaid biotehnoloogia hindade hirme,” sõnas ta.

The New York Timesteatas avalikustas täna kuidas üks farmaatsiafirma tõstis üleöö 62-aastase ravimi hinda 13,50 dollarilt 750 dollarile.

Toornafta hind tegi 2 dollarilise ehk 4,48% tõusu; barreli hinnaks kujunes 46,68 dollarit.

Kulla hind kukkus 5 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1133,10 dollarit.

Dow Jones tegi 0,77% tõusu ning lõpetas päeva 16510,19 punktil. S&P 500 tõusis 0,46% ning sulgus 1966,97 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,04% tõusuga ning sulgus 4828,96 punktil.

 

Hetkel kuum