24. september 2015 kell 16:09

Kuidas aitab Tesla kaasa Aafrika arengule?

Tesla Motors  

Kaevandusettevõte Eurasian Resources Group (ERG) plaanib Kongo Demokraatlikku Vabariiki investeerida üle kahe miljardi dollari, et saada maailma suurimaks koobaltitootjaks, vahendab Bloomberg.

Koobalti nõudlus kasvab, sest seda kasutatakse patareide ehitamisel. Näiteks on toorainet vaja elektriautode tootjal Tesla Motorsil.

ERG, kes sai Hiinast selle kuu alguses projekti jaoks 700 miljoni dollari suuruse investeeringu, on ehitust juba alustanud ja loodab kaevanduse valmis saada 20 kuuga, ütles ettevõtte tegevjuht Benedikt Sobotka. Kui täisvõimsus on kaevanduses saavutatud, siis Sobotka sõnul saab ettevõttest maailma suurim koobaltitootja.

Koobalti hinnad peaks tõusma järgmise kahe aasta jooksul „märkimisväärselt,“ sest nõudlus metalli vastu, mida kasutatakse patareides, suureneb, ütles Sobotka.

Patareideturg on laienemas, sest järjest rohkem tarbijaid ostab omale elektri- või hübriidauto. Samuti otsitakse mooduseid, kuidas taastuvenergiat salvestada ajaks, mil väljas ei ole näiteks tuult või päikest. Tesla ja Daimler AG on teatanud, et plaanivad kodutarbijatele ja ettevõtetele hakata müüma energiasalvestusseadmeid.

„Arvestades seda, kui palju ettevõtted nagu Tesla suurendavad patareide kasutamist, on meie projektil väga hea perspektiiv,“ ütles Sobotka eelmisel nädalal antud intervjuus.

Koobalti hinnad on sellel aastal Londoni metallibörsil odavnenud 12 protsenti. Aastatel 2013-2014 oli koobalti hind aga tõusuteel.

Hetkel kuum