Kadi Neemre • 15. oktoober 2015 kell 20:21

Börs: tagasihoidlikud andmed rõõmustasid turge

Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel. Investoreid rõõmustasid majandusandmed, mis tõenäoliselt lükkavad intressimäärade tõusu edasi.

“Juba mitu aastat on meil sama seis olnud ning tundub, et turg vastab instinktiivselt intressimäärade tõstmise kavatsustele ning kasumiraportid kahanevad,” sõnas Prudential Financial’i turuanalüütik Quincy Krosby.

Peamised indeksid tegid täna enam kui 1% kasvu; Dow kasvas enam kui 200 punkti võrra.

Goldman Sachs ja Boeing panustasid enim indeksi kasvu. Indeksit tiris allapoole UnitedHealth, mis tegi küll väikse kasvu, kuid jäi siiski ligikaudu 1,5% langusesse.

Tarbijahinna indeks näitas kerget inflatsiooni, kuid jaemüügi kasv jäi vägagi tagasihoidlikuks.

“Üks kergelt pettumust valmistav aspekt USA tarbijate puhul on see, et nad ei ole palju kulutanud ning nende kulutused jäid prognoositule alla,” sõnas HPM Partners investeerimisjuht Ben Pace.

“Paljud Wall Street’i ettevõtted on alandanud SKP prognoose, kuid turgudele on meeltmööda kõik see, mis paistab intressimäärade edasilükkamist soodustavat,” lisas ta.

“Madal intressimäär soodustab seda, et Föderaalreserv ei kiirusta intressimäärade tõstmisega ning investorid võtavad seda positiivse märgina,” sõnas Edward Jones’i investeerimisstrateeg Kate Warne.

“Samas peaksin ära märkima, et madal inflatsioon tuleneb madalatest naftahindadest,” lisas ta.

“Me näeme jätkuvalt väga madalaid inflatsiooninumbreid. See on kindlasti hea uudis tarbijatele ja töötajatele, kelle palgad ei kasva just eriti kiiresti,” märkis ta.

Uute töötute arv kukkus sellel nädalal 255 000-ni, kukkudes sellega 42-aasta madalaimale tasemele.

Toornafta futuurid kukkusid 26 sendi ehk 0,56% võrra; barreli maksumuseks kujunes 46,38 dollarit.

Brenti hind kukkus 1% võrra ning barreli maksumuseks oli 48,80 dollarit.

Dow Jones tegi 0,85% tõusu ja lõpetas päeva 17068,75 punktil. S&P 500 tegi 1,49 % tõusu ning sulgus 2023,86 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,82% tõusuga ja sulgus 4870,10 punktil.

Hetkel kuum