Pille Ivask • 3. november 2015 kell 6:00

BlackBerry uus nutitelefon võib olla ettevõtte viimane

BlackBerry  Foto: epa

Kuigi BlackBerry on viimaste aastate jooksul turule toonud mitmeid nutitelefone, pole ükski neist erilist edu saanud nautida, mistõttu kahtlustatakse, et uusim BlackBerry mudel võib tähistada Kanada ettevõttele telefoniäri lõppu.

BlackBerry juht John Chen on öelnud, et kui nutitelefonide tootmises kasumisse jääda ei õnnestu, on mõistlik tootmine üldse ära lõpetada.

BlackBerry uusim mudel nimega Priv kasutab Androidi operatsioonisüsteemi. Telefonil on suur puutetundlik ekraan, mille alt saab välja libistada klaviatuuri.

Morningstar Investment Services analüütik Brial Colello ei usu, et Priv jääb BlackBerryle päris viimaseks telefoniks, kuna ettevõte on näinud viimastel aastatel küllalt vaeva, et oma tooteid atraktiivsemaks muuta. Viimase näiteks võib tuua kasvõi Androidi operatsioonisüsteemi kasutamise.

Androidi kasutuselevõtt aitab BlackBerryl vähemalt plaanide kohaselt saada lahti ühest suuremast probleemist – liiga tagasihoidlikust rakenduste ehk äppide valikust. Kuna BlackBerry enda operatsioonisüsteem on ajapikku aina ebapopulaarsemaks muutunud, polnud ka tarkvaraarendajad huvitatud sellele uute rakenduste loomisest. See omakorda tähendas, et veel vähem inimesi tundis huvi BlackBerryga tutvust teha.

BlackBerryl on üksnes üheprotsendiline turuosa nutitelefonide turul ning telefoniäri moodustab ettevõtte kogukäibest 40 protsenti. Eelmises kvartalis müüs BlackBerry üksnes 800 000 nutitelefoni, mis on viimase kaheksa aasta madalaim. Ettevõtte aktsia hind on tänavu langenud 32 protsendi võrra.

Hetkel kuum