Mait Kraun • 20. november 2015 kell 17:51

Tesla kutsub tagasi kõik Model S autod

Tesla Model S Frankfurdi autonäitusel.  Foto: epa

Tesla Motors kutsub tagasi kõik Model S sedaanid, sest neil võib esineda probleeme turvavööga, vahendab CNN Money.

Ettevõte ütles, et Euroopas leiti üks auto, mille turvavöö oli rihma pingutava osa külge valesti ühendatud. Rihma pingutavat osa on vaja selleks, et vöö avarii ajal pingule tõmbuks. Viga avastati juhuslikult ning avariid pole selle autoga toimunud.

Tesla võttis uurimise alla veel 3000 autot, kuid ei leidnud midagi. Ettevõte kutsub aga kõik 90 000 autot tagasi, sest kunagi ei saa täiesti kindel olla.

Model S on turul olnud alates 2012. aastast. See on esimene kord, mil kõik autod tagasi kutsutakse. 2013. aastal kutsus Tesla istmetega seotud probleemi tõttu tagasi 1200 autot.

Tesla palub auto tuua kontrolli lähimasse Tesla esindusse. Ettevõtte pressiesindaja sõnul saadetakse tehnikud vajadusel ka klientideni. Kui turvavöö on defektiga, läheb selle parandamiseks umbes kuus minutit. Kõikidele autoomanikele saadeti välja ka juhistega e-mailid.

Tesla sõnul on tagasikutsumisega seotud kulud minimaalsed või praktiliselt olematud. Sellegi poolest kukkus ettevõtte aktsia pärast teadet 3,7 protsenti. Nüüd on osa langusest tagasi tehtud ja aktsia kaupleb 1,7 protsenti madalamal.

Hetkel kuum