Juhan Lang • 18. veebruar 2016
Jaga lugu:

PRFoods kasvatas käivet ja kasumit

PRFoodsi juhatuse liige Indrek Kasela  Foto: Veiko Tõkman

PRFoodsi käive kasvas neljandas kvartalis 19,7% võrra 17,2 miljonile eurole ning mullune 1,3 miljoni euro suurune kahjum pöörati 700 000 euroseks puhaskasumiks.

Terve aasta lõikes kasvas ettevõtte käive 9,6%, 50,3 miljonile eurole ning puhaskasumit teeniti 1,2 miljonit eurot. Aasta varem oli ettevõtte puhaskahjum 1,5 miljonit eurot.

Börsifirma juht Indrek Kasela kommenteeris täna avaldatud kvartaliaruandes, et PRFoodsi juhtkond on mulluste tulemustega väga rahul. „Me ületasime eelarvet nii käibe kui kasumi puhul, vaatamata meie põhiturgude, Soome ja Eesti makromajanduslikele nõrkustele,“ märkis ta. „Toorkala hinna volatiilsust tasakaalustasid meie meeskonna töö tootmise ja müügitöö tõhustamisel.“

Ta märkis, et 2015. aasta oli ettevõttel esimene aasta tegutseda fookusega kalatöötlusele ja majandustulemused kinnitavad, et ollakse õigel kursil.

„PRFoods jätkab oma eesmärgi hoidmist, et olla oma sektoris üks kasumlikumaid ettevõtteid ja klientide lemmik,“ sedastas ta. „PRFoods teatab dividendmakse suuruse peale auditeeritud tulemuste avalikustamist.“

Täispikkuses saab PRFoodsi 2015. aasta 4. kvartali ja 12 kuu konsolideeritud auditeerimata vahearuannet lugeda siin ning PowerPointi esitlust näeb siin.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum