Mait Kraun • 26. veebruar 2016 kell 18:51

Briti nael odavnes 7 aasta kiireimas tempos

Naela kurss tegi dollarisse 7 aasta suurima languse.  Foto: Reuters/Scanpix

Briti nael odavnes sellel nädalal kiireimas tempos alates 2009. aastast, sest investorid kardavad Brexitit (Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust), vahendab Bloomberg.

Sellel nädalal on nael odavnenud dollarisse 3,7 protsenti – see on suurim langus alates 2009. aasta jaanuarist. Tol ajal oli Suurbritannias majanduslangus ning Inglismaa Keskpank kaalus rahatrükki.

Briti rahandusministeeriumi kantsler George Osborne väitis, et Euroopa Liidust lahkumine tähendaks Suurbritannia jaoks „tõsist majanduslikku šokki“. Ta toetab koos David Cameroniga ELi jäämist.

„Potentsiaalselt on meil ees neli kuud poliitilist ebakindlust, mis kahjustab valuutat,“ ütles Rabobank Internationali valuutastrateeg Jane Foley. „Inimesed näevad, et nael on ajaloos poliitiliste sündmuste ajal tugevalt kukkunud. Seega on valuuta väga haavatav.“

Täna on nael odavnenud 0,7 protsenti 1,3868 dollarini. Euro suhtes on nael täna tugevnenud 0,2 protsenti. Eile jõudis nael euro suhtes aga madalaima tasemeni alates 2014. aasta detsembrist.

Kuidas Brexit Londoni ettevõtteid ja finantssektorit täpsemalt mõjutab, saab lugeda siit.

Hetkel kuum