Birjo Must • 30. mai 2016
Jaga lugu:

Kuld teeb tõsist vähikäiku

Kulla hind langeb, kuna Föderaalreserv võib õige pea intressimäärasid tõsta.   Foto: Reuters/Scanpix

Kullauntsi hind kukkus täna esimest korda enam kui kolme kuu jooksul alla 1200 dollarit, kuna dollari ralli sai Föderaalreservi juhi sõnadest hoogu juurde.

Fedi juht Yanet Yellen teatas reedel, et järgmistel kuudel tuleb intressimäärasid tõsta juhul, kui majandus kogub hoogu ja uusi töökohti luuakse senises tempos. See kasvatas usku, et tõus võib toimuda juba juunis või juulis, vahendab CNBC.

Kulla hind langes täna hommikul 0,8%, 1202,8 dollarile untsist. Varem puudutas see 1199,6 dollari taset, mis on madalaim hind alates 17. veebruarist.  

USA dollar tugevnes aga täna Jaapani jeeni suhtes 111,19 jeenile, mis on kõrgeim tase alates aprilli keskpaigast.

Kulla hinnale lisas survet Fedi aprillikuine kohtumine, kus mitmed keskpanga ametnikud avaldasid toetust intressimäärade tõstmisele. Intressimäärade tõus surub kulla hinda allapoole.

Reutersi tehnilise analüütiku Wang Tao sõnul võib kulla spot-hind kukkuda 1175 dollarile untsist. Kui hind jõuab sellele tasemele, siis võib see Tao sõnul kukkuda edasi 1145 dollarile.

Hõbeda hind langes 1,5%, 15,98 dollarile untsist. Plaatina hind kukkus 964 dollarile untsist, mis on madalaim tase alates 11. aprillist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum