Kadi Neemre • 18. juuli 2016 kell 19:53

Börs: ralli turgudel jätkub

Foto: EPA

USA turud alustasid nädalat tagasihoidliku tõusuga, mida toetasid Bank of America positiivne kasumiraport ning investorite suurenenud kindlustunne.

Eelmisel nädalal teatasid Citigroup ja JPMorgan Chase oma prognoose ületanud kasumitest ning täna lisandus neile kolmanda suure USA finantsinstitutsioonina Bank of America.

“Ma usun, et meid ootab ees rohkem positiivseid kui negatiivseid üllatusi ning ma arvan, et see annab inimestele lootust, et halvim on nüüdseks möödas,” sõnas Wells Fargo Fundsi aktsiastrateeg John Manley, lisades, et kolm nädalat kestnud aktsiaralli jätkub tõenäoliselt veel mõnda aega.

Bank of America kasumiraport ületas täna analüütikute ootuseid. Panga kasum kasvas 36 sendini aktsia eest; analüütikud prognoosisid kasumiks 33 senti aktsia eest.

Wall Street on kasvanud juba kolm järjestikkust nädalat. Dow Jones tegi pärastlõunase kauplemise käigus väikese kasvu; indeksi suurimad edenejad olid Goldman Sachs ning Home Depot. Suurim kukkuja aga oli UnitedHealth.

Sellel nädalal avaldavad oma kasumiraportid veel mitmed olulised ettevõtted.

Hasbro teatas kasumist, milleks oli 41 senti aktsia kohta; Reutersi küsitletud anlüütikud prognoosisid ettevõtte kasumiks aga 39 senti aktsia eest.

“Kasumiprognoosid olid nii madalad, et polnud muud võimalust,” sõnas R.W. Bairdi turuanalüütik Bruce Bittles.

Tema sõnul jätkavad aktsiaturud suure tõenäosusega oma rallit seoses globaalse rahanduspoliitika lõdvendamisega.

Intressimäärad on rekordmadalad, seega pole midagi, mis pakuks aktsiatele konkurentsi,” sõnas Bittles

S&P edukaimaks sektoriks oli tehnoloogia. Investorid ootasid IBMi, Netflixi ning Yahoo tulemusi, mis avaldatakse täna pärast börsi sulgumist.

Energiasektor kukkus aga enam kui 0,25% seoses kasvanud toornafta varudega, mis panid investorid taas muretsema võimaliku nafta ülekülluse pärast.

Kullafutuurid kukkusid 1329,30 dollarile untsi eest.

USA toornafta futuurid kukkusid 71 senti 45,24 dollarile barreli eest.

Brenti toornafta futuurid aga tegid väikese kasvu ning barreli hinnaks kujunes 47,17 dollarit.

Dow Jones sulgus 0,12% tõusuga 18538,02 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,23% kasvuga ning sulgus 2166,81 punktil. Nasdaq sulgus 0,52% tõusuga 5055,78 punktil.

 

Hetkel kuum