Kadi Neemre • 29 juuli 2016

Börs: ainsana lõpetas nädala punases Dow Jones

Foto: EPA

USA börsid sulgusid täna, kuu viimasel kauplemispäeval, valdavalt rohelises. Investorid jälgisid naftahindu ning positiivseid ja negatiivseid tulemusi pakkunud kasumiraporteid. Pettumuse valmistas aga tänane SKP raport.

S&P 500 lõi hommikuse kauplemise käigus kõigi aegade päevasisese kauplemise rekordi; tõusu juhtisid telekommunikatsiooni ja kommunaalteenuste aktsiad.

Nasdaq lõi 52-nädala päevasisese kauplemise rekordi ning tõusis viimase 16-aasta kõrgeimale tasemele.

Indeksi kasvule aitas kaasa Alphabeti enam kui 4% kasv ning Amazoni ligi 1,5% tõus; mõlemad ettevõtted avaldasid eile oma kasumiraportid, mis ületasid analüütikute ootused.

USA toornafta futuurid tõusid 46 sendi ehk 1,12% võrra, barreli hind kerkis 41,60 dollarini.

Päeval kukkus WTI lühiajaliselt alla 200-päeva libiseva keskmise, milleks on 40,70 dollarit.

Exxon Mobil teatas kasumist, mis jäi tugevalt alla investorite prognoosidele. Naftafirma aktsia kukkus 2%, kukutades ühtlasi Dow Jonesi.

Chevron teatas teise kvartali kahjumist, milleks oli 78 senti aktsia kohta. Eelmisel aastal samal perioodil oli ettevõtte kasumiks 30 senti aktsia kohta.

Teise kvartali SKP aastane kasvumäär oli kõigest 1,2%; analüütikud prognoosisid kasvuks 2,6%.

“Kuigi intressimäärade tõstmise prognoosid ei olnud septembriks eriti kõrged, on need nüüd veelgi langenud,” sõnas Brinker Capitali juht Thomas Wilson.

Esimese kvartali SKPd korrigeeriti varasemalt 1,1%-lt 0,8%-le.

Tarbijate kulutused kasvasid 4,2%; tegemist on kiireima kasvuga alates 2014. aasta neljandast kvartalist.

Tarbijate kulutused moodustavad enam kui kaks kolmandikku USA majandusaktiivsusest.

“SKP raport valmistab suure pettumuse. Samas näitab see, et majandus on jätkuvalt keerulises olukorras,” kommenteeris LPL Financiali majandusstrateeg John Canally.

San Francisco Fedi president John Williams märkis, et keskpank tõstab tõenäoliselt tulevikus intressimäärasid, mitte ei kärbi neid veelgi enam. Tema sõnul peab Föderaalreserv arvestama ka oma mõjuga teistes riikides ning aeglased, kuid pidevad intressimäärade tõusud tulevad rahvusvahelisele majandusele vaid kasuks.

Teiste majandusuudiste poole pealt kasvas tööhõivekulude indeks 0,6%.

Detsembri kullafutuurid kasvasid 13,40 dollarit 1354,50 dollarile untsi eest.

Dow Jones kukkus 0,13% ning lõpetas nädala 18432,04 punktil. S&P 500 sulgus 0,16% tõusuga 2173,59 punktil. Nasdaq tegi 0,14% kasvu ja lõpetas päeva 5162,13 punktil.

 

 

Hetkel kuum