Pille Ivask • 1. august 2016 kell 6:30

Uber teeb Hiinas vangerduse

Uber  Foto: epa

Anonüümseks jääda soovinud allikas teatas Bloombergile, et Uber liidab oma Hiina äri kohaliku sõidujagamisteenust pakkuva Didiga.

Ettevõtete liitumisel oleks tekkiva uue firma koguväärtuseks 35 miljardit dollarit. Hiina valitsus võttis möödunud nädalal vastu seaduse, millega muudetakse sõidujagamisteenus seaduslikuks. See annab alust arvata, et Hiina tekib taolisi ettevõtteid juurde üsna pea.

“Ettevõtjana olen ma õppinud, et edu võti on lisaks mõistusele kuulata ka oma südant,” lausus Uberi juht Travis Kalanick. “Uber ja Didi Chuxing investeerivad Hiinasse miljardeid dollareid ning kumbki ettevõte pole Hiinas veel kasumisse jõudnud. Kasumi saamine on aga ainus võimalus, kuidas muuta jätkusuutlikuks ettevõtlus, mis on ehitatud üles sellele, et hiinlastele parimat teenust pakkuda,” jätkas ta.

Uberi investorid on korduvalt ettevõttele teatanud, et too võiks Hiinas oma asjad kokku pakkida ja lahkuda. Nii Uber kui ka kohalik sõidujagamisteenus Didi on Hiinasse investeerinud väga suuri summasid. Kuigi ühinemistehinguga seoses saab öelda, et Uber siiski lahkub Hiinast, saab ta endale ühe osa suurimast konkurendist riigis. Ühtlasi leitakse, et kui Uber oma Hiina-taagast lahti saab, sillutab see ettevõttele tee ka börsile jõuda.

Hetkel kuum