Mait Kraun • 23. august 2016 kell 14:00

Euroopa aktsiaturg tõuseb

Frankfurdi börs  Foto: Bloomberg

Euroopa aktsiaturg on täna tõusuteel, sest eurotsooni majandusandmed olid oodatust paremad ning tooraine- ja finantssektori aktsiad kallinesid, vahendab MarketWatch.

Stoxx Europe 600 indeks on täna tõusnud 0,93 protsenti, 343,56 punktini. Eile kallines indeks vaid 0,1 protsenti, sest dollari tugevnemine pani toorainesektori aktsiad odavnema.

Tänasel kauplemispäeval läks toorainesektoril aga väga hästi. Kaevandushiiu BHP Billitoni aktsia kallines 3 protsenti, sest investeerimispank Jeffries andis ettevõttele ostusoovituse. Lisaks teatas Jeffries, et näeb metalli- ja kaevandustööstuses paranevaid fundamentaalnäitajaid. Toorainesektorile aitas kaasa ka dollari odavnemine.

Suuremate tõusjate seas oli ka Itaalia pank UniCredit SpA, mis kallines 6 protsenti.

Aktsiaturul tervikuna aitasid tõusta aga eurotsooni majandusandmed, mis viitavad, et majanduskasv on augustis kiirenenud. See annab märku, et Brexit pole regiooni majandusaktiivsusele erilist mõju avaldanud.

Ostujuhtide indeks tõusis oodatust enam

IHS Markit teatas, et esialgsete numbrite järgi tõusis eurotsooni ostujuhtide indeks (PMMI) 53,3ni. Wall Street Journali küsitletud ökonomistid prognoosisid, et näitaja tuleb 53,0. Näitaja, mis on kõrgem kui 50, viitab kasvule.

„Augusti ostujuhtide küsitlus leevendab kartusi, et Brexit võiks eurotsooni majanduskasvu alla tirida,“ ütles IHS Markiti Euroopa ja Suurbritannia peaökonomist Howard Archer.

Saksamaa DAX indeks on täna tõusnud 1,1 protsenti, 10 586 punktini. Volkswageni aktsia tõusis 2,2 protsenti, sest ettevõte teatas, et vaidlused tarnijatega on lahendatud.

Prantsuse CAC 40 indeks lisas 0,9 protsenti ja kauples tööpäeva lõpuks 4422 punktil. Itaalia FTSE MIB kallines 2,2 protsenti ja Hispaania IBEX tõusis 1,1 protsenti.

Hetkel kuum