Kadi Neemre • 1 september 2016

Börs: suurim kukkuja oli energiasektor

Foto: EPA

USA peamisest börsiindeksitest oli täna punases ainult S&P 500. Investoreid mõjutas homse tööraporti eel hulk pettumust valmistavaid majandusraporteid.

ISM augusti tootmisindeks kukkus 49,4 punktile, märkides madalaimat väärtust alates jaanuarist. 

“ISM oli väga kehv number. See näitas, et tootmine on tagasi languses ning saadab Fedile selge signaali jätta intressimäärad septembris tõstmata,” sõnas First Standard Financiali turuökonomist Peter Cardillo.

Teise kvartali tootlikkus kukkus aasta lõikes 0,6%, uusi töötuid lisandus aga 263 000.

“Lisandunud töötute hulk vastas ootustele, kuid tootlikkuse number valmistas pettumust,” sõnas Brinker Capitali investeerimisjuht Thomas Wilson.

Homme avaldatakse augusti tööraport ning Reutersi küsitletud analüütikud prognoosivad, et augustis loodi 180 000 uut töökohta.

Investorid ootavad raportit pikisilmi, kuna see võib anda olulisi vihjeid võimaliku intressimäärade tõusu kohta septembris. Turud prognoosivad, et septembris tõusevad intressimäärad 30% tõenäosusega, selgub CME Groupi FedWatchi mõõdiku andmetest.

Täna oli septembrikuu esimene kauplemispäev; ajalooliselt on september aktsiate jaoks olnud üsna volatiilne kuu.

S&P 500 on alates 2006. aasta septembrist teinud iga aasta vähemalt 1% liikumise kummassegi suunda.

“Septembris toimub palju ning see määrab ka kogu ülejäänud aasta tooni,” sõnas Glenmede’i investeerimisstrateegia asepresident Casey Clark, märkides, et septembris avaldatakse tööraport, toimuvad Euroopa Keskpanga ja Fedi kohtumised, USA presidendikandidaatide debatt ning teised üritused.

“Majandus ja turud on piisavalt tugevad, tulemaks toime intressimäärade tõusuga sellel aastal,” lisas ta.

USA toornafta kukkus 3,45% ning barreli hinnaks kujunes 43,16 dollarit.

Detsembri kullafutuurid tõusid 5,70 dollarit ning kullaunts maksis 1317,10 dollarit.

Dow Jones tõusis 0,07% ja sulgus 18413,51 punktil. S&P 500 sulgus 0,0% 2170,86 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,27% tõusuga 5227,21 punktil.

 

Hetkel kuum