Mait Kraun • 12. september 2016 kell 14:15

USA turud alustasid kauplemispäeva langusega

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud alustasid uut nädalat langusega, sest investorid k intressimäärade tõstmist. Lisaks sellele muretsetakse presidendivalimiste pärast, vahendab CNBC.

Tõsi, esialgne langus on siiski väike ning paanikaks põhjust kindlasti ei ole.

„Me teame, et turgudele ei meeldi ebakindlus ja nüüd on suuri ebakindluse allikaid lausa kaks,“ ütles Sarhan Capitali tegevjuht Adam Sarhan. „Investorid tunnevad muret selle pärast, mida teeb Föderaalreserv ja milliseks kujunevad valimised.“

Investorid kardavad, et Föderaalreserv tõstab juba sellekuisel kohtumisel intressimäärasid, mis pani ka teiste regioonide aktsiaturud kukkuma. Jaapani Nikkei indeks ja Shanghai composite odavnesid kumbki vastavalt 1,73 ja 1,85 protsenti. Europe Stoxx 600 kukkus 1,5 protsenti.

Mõni tund enne USA kauplemispäeva algust kukkusid aktsiaindeksite futuurid tugevasse langusse. Atlanta Föderaalreservi president Dennis Lockhart ütles, et intressimäärade tõstmist vaid arutatakse ja midagi kindlat ei ole. See rahustas veidi turge.

Presidendivalimistega seotud ebakindlus kasvas täna järsult, sest Hillary Clintonil, kes on Demokraatliku partei presidendikandidaat, diagnoositi kospupõletik.

Dow Jonesi indeks odavnes kauplemispäeva esimestel minutitel 0,25 protsenti ning S&P 500 kaotas 0,16 protsenti.

Hetkel kuum