Mait Kraun • 19. september 2016 kell 6:15

Faber: Dow Jones võib jõuda 100 000 punktini

Marc Faber.  Foto: EPA

Miljardärist investor Marc Faber on tuntud kui aktsiaturu pessimist. Nüüd pakub ta aga välja, et Dow Jonesi indeks võib jõuda kuuekohalise numbrini, vahendab MarketWatch.

„Ekstreemse rahatrüki tagajärjel võib Dow Jonesi indeks tõusta 100 000 punktini,“ ütles Faber hiljutises intervjuus Epoch Timesile.

Praegust taset arvestades oleks tegemist üle viiekordse tõusuga. Tundub suhteliselt optimistlik ennustus, arvestades, et Faber prognoosis eelmisel kuul S&P 500 indeksi 50protsendilist langust.

„Me oleme kõik Titanicu pardal,“ ütles ta siis. Tõsi, me ei tea siiski, kui kaugele võib rahatrükk minna. Faberit võib aga jätkuvalt pessimistina võtta, sest tema prognoosi kohaselt ei viiks aktsiaturge üles fundamentaalnäitajad, vaid uue raha juurdevool.

„Nad võivad juurdeloodud rahaga ükskõik mida osta. Siis on need varad sisuliselt riigi omanduses. Keskpanganduse kaudu juurutatakse sotsialismi ja kommunismi, mis tähendab, et tootmine ja tarbimine on riigi ülesanded. Keskpankurid ei ole piisavalt targad ja intelligentsed, et aru saada, mida nende rahapoliitika kaasa toob,“ ütles Faber.

„Ma oletan, et süsteem kukub kokku enne, kui me muutume Venezuelaks. Läänes on rahatrüki tagajärjed kiired tulema ja lõpp-mäng tuleb lühike. Ma arvan, et süsteem kukub kokku viie aasta jooksul.“

Hetkel kuum