3. oktoober 2016 kell 21:01

Börs: head majandusandmed survestavad aktsiaid

Maaklerid enne kauplemise algust New Yorgi börsil.  Foto: EPA

USA aktsiaturud langesid koos võlakirjadega, sest USA tööstuse olukord paranes, mis tõstis omakorda tõenäosust, et Föderaalreserv intressimäärasid tõstab, vahendab Bloomberg.

Riigivõlakirjade hinnad odavnesid ning Standard & Poor’s 500 indeks taandus pärast kolm nädalat kestnud tõusu. Nael odavnes, sest Suurbritannia peaminister Theresa May ütles, et riik alustab Euroopa Liidust lahkumist juba järgmisel aastal. See aitas ka Briti aktsiaturgudel tõusta. Nafta hind tõusis üle 50 dollari barrelist.

Kauplejad hoiavad USA majandusandmetel sellel nädalal silma peal. Andmete paranemine suurendab tõenäosust, et Föderaalreserv intressimäärasid tõstab. Täna selgus, et tööstuse olukord hakkas eelmisel kuul paranema. Selle nädala lõpus tuleva ka septembri tööturu andmed. Bloombergi küsitletud analüütikud prognoosivad, et tööturu numbrid paranevad.

„Jälgida tuleb võlakirjaturge, seal peitub võti,“ ütles investeerimisfirma LPL Financiali strateeg John Canally. „Turud hakkavad leppima olukorraga, et Föderaalreserv alustab intresside tõstmisega.“

S&P 500 indeks langes 0,3 protsenti ja jõudis 2161 punktini. Dow Jonesi indeks odavnes samuti 0,3 protsenti ja lõpetas päeva 18 253 punktil.

WTI toornafta kallines täna 0,9 protsenti ja Brent lisas 1,2 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 48,65 ja 50,77 dollarit. Kulla hind odavnes 0,2 protsenti 1314 dollarini untsist.

 

Hetkel kuum