Kadi Neemre • 25. oktoober 2016 kell 15:45

Kas iPhone'i müük langes ka kolmandas kvartalis?

Kas iPhone'i müük langes taas?  Foto: EPA

2008. aasta oktoobris olid turud paanikas, kuna Apple tegi midagi märkimisväärset: ettevõte teats iPhone’i esimese aasta tulemused, kus ühikumüük kasvas üle 500%.

iPhone-st sai ettevõtte peamine tuluallikas ning alates sellest ajast saadik on nutitelefoni müük ja tootmine aasta-aastalt kasvanud. Sellel aastal aga võivad asjad olla muutunud.

Viimases kahes kvartalis on ettevõtte müügitulemused langenud ning täna avaldab Apple viimase kvartali raporti. Analüütikud prognoosivad, et eelmises kvartalis toodeti 44,8 miljonit iPhone’i; aasta tagasi oli see number 48,04 miljonit ühikut, selgub StreetAccounti poolt küsitletud analüütikute vastustest.

Analüütikud prognoosivad ettevõtte kasumiks 1,65 dollarit aktsia kohta ning müügitulu 46,9 miljardit dollarit, selgub Reutersi prognoosidest. See jääks alla aastatagusele tulemusele, mil kasumiks oli 1,96 dollarit aktsia kohta ning ettevõtte käibeks 51,5 miljardit dollarit.

Investorid ootavad ettevõtte kommentaare, kas iPhone 7 ja iPhone 8 suudavad langustrendi ümber pöörata ning mis on ettevõtte strateegia uute kasumiallikate leidmisel.

Ettevõte on oma uue lipulaeva, iPhone 7 tuleku puhul korraldanud suuri sooduskampaaniaid ning Apple’i edule võib kaasa aidata ka rivaali Samsungi hiljutine Note 7 fiasko, mis võib Apple’i ja Samsungi dünaamikat muuta.

iPhone’i turuosa on USAs kasvanud 43,5%-le; eelmisel aastal oli see 43,3%, prognoosib eMarketer. iPhone 7 ja 7 Plusi globaalne turuosa on ligi 10%, märkis Mixpaneli tegevjuht Suhail Doshi.

Apple’i värskeimad tooted nagu Apple Watch aga on ettevõttele suureks väljakutseks. Kuigi Apple on veel nutikella turuosa liider, kukkus nutikellade müük kolmandas kvartalis võrreldes aastatagusega 71,6%, selgub IDC prognoosist.

Järgmisel aastal saab iPhone 10 aastaseks ning uuele nutitelefonile on pandud suured lootused, mistõttu võib just see ostutuda Apple’i jaoks murdepunktiks.

 

Hetkel kuum