Kadi Neemre • 21. november 2016 kell 19:58

Börs: turud loodavad OPECi kokkuleppet

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel, mida juhtisid energiaaktsiad. Nafta hinnad kasvasid seoses taastärganud optimismiga, et OPEC saavutab naftahindade külmutamise osas siiski kokkuleppe.

“Ma ei ole kindel, et see juhtub, kuid turud kahtlemata loodavad, et see nii läheb,” märkis Boston Private Wealthi turustrateeg Robert Pavlik, viidates võimalikule OPECi kokkuleppele.

S&P 500 ületas täna oma 15. augustil püstitatud kõigi aegade päevasisese kauplemise rekordi, milleks oli 2193,81 punkti. Edukaim sektor oli 2% tõusuga energiasektor. Dow Jones purustas samuti rekordi ning indeksi edukaimateks ettevõteteks olid Apple ja IBM. Ka Nasdaq lõi täna uue rekordi.

USA toornafta detsembri futuurid kasvasid 3,92% ning barreli hinnaks kujunes 47,48 dollarit.

Charles Schwabi kaubanduse asepresident Randy Frederick prognoosib, et nafta hinnad jäävad vahemikku 40-50 dollarit barreli eest. “Meil on suured tootmismahud ning aeglaselt kasvav nõudlus,” märkis ta.

Täna olulisi majandusraporteid ei avaldatud. Küll aga kõneles Föderaalreservi asepresident Stanley Fischer täna sellest, kuidas fiskaalpoliitika võib aidata kaasa produktiivsuse kasvule ning kuidas seeläbi vähendada keskpangale langevat koormat majanduse toetamisel.

“Teatud fiskaalpoliitikad, eriti need, mis tõstavad produktiivsust, võivad kasvatada majanduse potentsiaali ning aidata toime tulla mõningate pikaajaliste majanduslike väljakutsetega,” märkis Fischer.

Peale Donald Trumpi valimist USA järgmiseks presidendiks, on võimalused intressimäärade tõusuks kasvanud märkimisväärselt. Investorid ja börsimaaklerid korrigeerisid kiiresti oma positsioone ning suunasid suure hulga varasid sektoritesse, mis võiksid fiskaalsetest kulutustest kasu saada.

CME Group's FedWatch mõõdiku kohaselt on prognoosid intressimäärade tõusuks kasvanud koguni 95%-ni.

Ettevõtete poole pealt tegid Tyson Foodsi aktsiad enam kui 14% languse peale oodatust nõrgemat kvartaliraportit.

Detsembri kullafutuurid kasvasid 1,10 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1209,80 dollarit.

Dow Jones tegi 0,46% kasvu ning sulgus 18955,01 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,75% tõusuga 2198,18 punktil. Nasdaq kasvas 0,89% ning sulgus 5368,86 punktil.

 

Hetkel kuum