Pille Ivask • 22. november 2016 kell 8:01

IBM suurendab investeeringuid Suurbritanniasse

IBM  Foto: EPA

IBM andis teada, et on otsustanud Suurbritannias asuvate andmekeskuste arvu suurendada, kuna nõudlus nende järele on suur.

Ettevõte teatas, et kavatseb Suurbritanniasse ehitada neli uut andmekeskust, kuna nii era- kui ka avalikku sektorisse kuuluvate klientide nõudlus on suurenenud. Üha rohkem soovivad ettevõtted ning institutsioonid oma andmeid hoida pilves, kirjutab Reuters.

IBMi Euroopa pilveteenuste osakonna juhataja Sebastian Krause märkis, et Suurbritannia majandus on tugev ning üha suurem nõudlus pilveteenuste järele näitab seda.

“Suurbritannia kliendid mõistavad, kui kasulikud on pilveteenused ning kui palju need annavad juurde paindlikkust. Samuti aitavad pilveteenused kaasa parema klienditeeninduse pakkumisele,” jätkas ta.

Tehingust saab järeldada, et hoolimata Brexiti otsusele järgnenud naela ning börside langusest on Suurbritannia majandus endiselt tugev ning suurettevõtted et karda sinna investeerida.

Sarnaselt IBMile on otsusest Suurbritanniasse investeerida teatanud ka Google ja Facebook. Eeskätt näevad tehnoloogiaettevõtted Suurbritannias suurt potentsiaali, kuna riigis asuvad maailma ühed paremad ülikoolid ning potentsiaalsete tulevaste töötajate arv on suur.

IBM ütles, et uute andmekeskuste ehitamise tõttu kasvab seniste keskuste arv kahelt kuuele. IBMi kliendid on näiteks reisikompanii Thomson, Briti valitsus kui ka jaemüügiketid Boots ja Dixons Carphone.

Hetkel kuum