Mait Kraun • 23. november 2016 kell 12:23

Facebooki aktsial jälle hoog sees

Facebooki kasutab iga kuu 1,8 mld inimest.  Foto: EPA

Facebooki aktsia hakkas pärast USA presidendivalimisi kiiresti langema. Nüüd on aktsia saanud jälle uue hingamise, vahendab CNN Money.

Aktsia hakkas pärast Donald Trumpi valimisvõitu langema, sest kardeti, et Trumpi poliitikad mõjuvad tehnoloogiasektori aktsiatele halvasti. Samuti süüdistatakse Facebooki selles, et tehnoloogiahiid laseb oma platvormil levida libauudistel. Aktsia odavnes 8. novembrist kuni 14. novembrini peaaegu 10 protsenti.

Alates sellest on ettevõtte aktsia taastunud aga 7 protsenti. Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg ütles, et libauudiste levikuga hakatakse tegelema ja see rõõmustas tõenäoliselt reklaamijaid, kellele selline trend sugugi meeltmööda ei olnud.

Peale selle teatas ettevõte, et osa nende sisemisi mõõdikuid on paigast ära. See võib tekitada probleeme, aga investoritele tõenäoliselt meeldis, et Facebook seda tunnistas. See näitab, et ettevõtte jaoks on kliendid ja nende informeerimine üks prioriteete.

Samuti arendatakse aktiivselt Instagrami – sinna on lisatud uusi omadusi, mis aitavad Snapchatiga paremini konkureerida.

Facebook teatas sellele nädalal ka 6 miljardi dollari suurusest aktsiate tagasiostu programmist. Wall Streeti investoritele meeldib see kahel põhjusel. Esiteks näitab tagasiostuprogramm, et Facebookil on soov oma aktsiasse investeerida. Teiseks väheneb aktsiate arv, mis suurendab kasumit aktsia kohta.

 

Hetkel kuum