Mait Kraun • 30. november 2016
Jaga lugu:

OPECi kohtumise ajakava: millal tõde selgub?

Saudi Araabia energiaminister al-Falih saabub OPECi tänasele kohtumisele Viinis.  Foto: Scanpix/Reuters

Palju kõneainet tekitanud OPECi tänase kohtumise ametlikud tulemused saab teada Eesti aja järgi kell 17 . Tähelepanelikumad turujälgijad võivad vihjeid saada aga juba varemgi, kirjutab MarketWatch.

Inimesed, kes kohtumist jälgivad, teavad, et OPECi liikmed räägivad enne ametlikku pressikonverentsi meediaga. Nende ütlused võivad olla segased ja üks tootja võib teise OPECi liikme öeldu ümber lükata.

„Kui kokkuleppe sõlmimine on lähedal, võime saada vihjeid,“ ütles investeerimisfirma Price Futures Groupi turgude analüütik Phil Flynn. „Me elame ühest uudisest järgmiseni.“

Tihtipeale annavad anonüümseks jäävad OPECi allikad läbirääkimiste kohta informatsiooni. Anonüümseks jäävad nad selle tõttu, et nad ei tohiks neid kommentaare anda, ütles Flynn. „Mõnikord on need ütlused eksitavad, mõnikord mitte.“

„Kui mõni OPECi liige kohtumiselt minema jalutab, siis on see teada enne ametliku pressikonverentsi,“ lisas Flynn. „Sellegipoolest võib otsus selguda alles viimasel hetkel.“

Allpool on välja toodud ajakava, mida huvilistel tasub jälgida (kõik kellaajad on Eesti aja järgi).

10:20 OPEC teeb sündmustest otseülekande, sh intervjuud asjaga seotud inimestega. Otseülekanne käib ja seda saab jälgida siit.

11:00 Algas OPECi kohtumise esimene sessioon. Kohtumisel kõneleb esimesena OPECi konverentsi president Mohammed bin Saleh al-Sada, kes on Katari energiaminister.

13:00 OPECi delegatsiooni juhid, peasekretär Mohammad Sanusi Barkindo ja organisatsiooni juhatuse esimees Mohamed Hamel alustavad suletud uste taga läbirääkimistega.

Järgneva nelja tunni jooksul püüavad nad tootmise kärpimise või külmutamise asjus kokkuleppele jõuda. Täna on investorid leppe suhtes veidi positiivsemalt meelestatud, sest WTI ja Brenti toornafta on kumbki kallinenud üle 5 protsendi.

17:00 Toimub pressikonverents, kus räägivad konverentsi president al-Sada ja OPECi peasekretär Barkindo. Nad annavad ülevaate, kas ja millise kokkuleppeni OPEC jõudis. Otsuse tekst peaks veidi pärast pressikonverentsi algust OPECi kodulehele ilmuma.

Jaga lugu:
Hetkel kuum