Kadi Neemre • 2. detsember 2016 kell 18:44

Starbucks vahetab tegevjuhti

Starbucksi kohvik  Foto: EPA

Starbucksi praeguse tegevjuhi Howard Schultzi vahetab peagi välja Kevin Johnson, kellest saab ikoonilise brändi üles ehitanud visionäärist liidri mantlipärija.

Schultz usub, et tema järeltulija on väljakutse jaoks piisavalt võimekas ning viib ettevõtte uuele tasandile.

Johnson on seni juhtinud jõupingutusi integreerimaks mobiilsete maksete rakendus Starbucksi kliendikogemusesse ja operatsioonidesse. Tema edasiseks plaaniks ettevõtte arendamisel on jätkata kliendikogemuste arendamist nii kohvikutes kui digitaalselt ning tuua Starbucksi kohvikutesse ka lõunatamise võimalus.

Schultz aga kinnitas investoritele, et ta jääb ettevõttes jätkuvalt tegevaks, kuid lihtsalt teises mahus, toetades ja aidates uut tegevjuhti.

Muudatus jõustub 3. aprillil ning sinnani jäänud ajal keskendub Schultz Starbucksi Reserve Roastery kohvikute kujundamist restoranideks. Need “hiigelpoed” on kaks korda suuremad kui tüüpilised Starbucksi kohvikud ning need on disainitud pakkumaks haruldasi ja eksootilisi Reserve kohvisid.

Ettevõte plaanib avada kuus Roastery kohvikut 2019. aasta lõpuks. Üks neist peaks tulema Manhattanile ning teine Shanghaisse.

Schultz asus Starbucksi tööle 1982. aastal, mil kohvikuketil oli vaid neli poodi. Aja jooksul kasvatas ta kohvikuketi poodide arvu enam kui 25 000 poele 75 eri riigis.

Uudis ehmatas ettevõtte investoreid ning täna börsi avanemise eel oli aktsia 3,2% languses.

 

 

Hetkel kuum