Kadi Neemre • 6. detsember 2016 kell 16:06

Pangajuht: USA pankasid ootavad ees head ajad

USA pankadel seisavad ees head ajad  Foto: EPA

Kasvavad intressimäärad ja uue administratsiooni majanduskasvu soodustavad poliitikad on järnevatel aastatel soodsad ka pankadele, märkis Bank of America tegevjuht Brian Moynihan.

“Kiirem kasv on Bank of America jaoks kahtlemata hea. Kõrgem intressimäära struktuur - see on samuti Bank of America jaoks kasulik,” sõnas Moynihan.

Tema sõnul on pank ehitanud oma ärimudeli prognoosidele, et intressimäärad tõusevad peagi. Föderaalreservi poliitikutelt oodatakse intressimäärade tõstmist 14. detsembril – tegemist on esimese korraga sellel aastal ning teise korraga viimase 10 aasta jooksul, mil intressimäärasid on tõstetud.

See aga ei võta isegi arvesse värskelt presidendiametisse valitud Donald Trumpi plaani leevendada pankade regulatsioone, mis Moynihani sõnul eemaldavad takistused, mis takistasid investoritel kapitali jaotada sellistel tingimustel nagu nad oleksid tahtnud.

Rohem kapiali pankadele tähendab rohkem kapitali aktsionäridele ning rohkem väljaantavaid laene, mille tulemusel võivad pangad kaasa aidata majanduskasvule, märkis Moynihan.“Kui vaadata asju nii, siis ei tule üllatusena, miks me oleme selles suunas nii palju pingutanud,” lisas ta.

Nüüd, mil intressimäärade tõstmine on üha tõenäolisem, peaks Moynihani sõnul järgmiseks sammuks finantsinstitutsioonide poolt olema nende kulude haldamine eesmärgiga valmistuda intressimäärade tõusuga kaasnevateks mõjudeks, sh kuludeks.

 

 

Hetkel kuum