Sirje Rank • 15. detsember 2016 kell 8:28

Nordea kehtestab Taani äriklientidele miinusintressi

Foto: Scanpix/Reuters

Taani majandusleht Börsen kirjutab täna, et alates tuleva aasta jaanuari keskpaigast kehtestab Nordea pank kõigile oma Taani äriklientidele kontol raha hoidmisele negatiivse intressimäära.

„Meil on juba mõnda aega olnud negatiivsed intressimäärad eelkõige suurtel äriklientidel, kuid nüüd muudame seda nii, et see hakkab kehtima kõigile Nordea äriklientidele,“ kinnitas Börsenile Nordea Taani haru Business Banking osakonna juht Michael Frisch. Ta põhjendas, et see on panga reaktsioon negatiivsetele baasintressimääradele, mis ilmselt niipea veel miinusest välja ei tule.

Intressimääraks saab 0,5% ning Nordeas on ligi 25% Taani ettevõtjate pankades hoiustatavatest rahadest. Seni kehtisid negatiivsed intressimäärad vaid neile Nordea äriklientidele Taanis, kel oli kontol üle miljoni Taani krooni. Alles poolteist kuud tagasi kinnitas Nordea, et ei kavatse negatiivset intressimäära kõigile äriklientidele laiendada, nendib Börsen.

Taani keskpangas on hoiustamise püsivõimaluse intressimäära -0,65%, mis võrdluseks on Euroopa Keskpangas -0,40% tasemel.

Ka Rootsi keskpank on kehtestanud negatiivse baasintressimäära, repomäär on tasemel -0,5%. Nordea Rootsi haru ei ole äriklientidele pangas raha hoidmist tasuliseks teinud, kuid suuremate klientidega teemat arutatakse, möönis pressiesindaja Magnus Nelin uudistebüroole Direkt.

Nordea Eesti kommenteeris pressiesindaja vahendusel, et turuolukorda jälgitakse, aga hetkel ei plaani Nordea negatiivsete intressimäärade rakendamist ei äri- ega eraklientidele.

Hetkel kuum