Pille Ivask • 1 veebruar 2017

SEB teatas dividendikasvust

Annika Falkengren  Foto: Reuters/Scanpix

Rootsi pank SEB teatas, et neljandas kvartalis jäid kasuminumbrid küll veidi alla ootusi, ent sellest hoolimata otsustas pank tõsta dividendi.

SEB juht Annika Falkengren teatas, et aasta 2016 märkis “pikaajalise strateegia ning kolm aastat vältava äriplaani algust”. Falkengreni sõnul usub SEB, et digitaliseerumine saab üha enam normiks ning seetõttu on pank oma tegevusi ümber vaatamas. “Me reorganiseerime panga tarbijasegmentideks ning muudame oma töötamise viise,” ütles Falkengren, vahendab MarketWatch.

SEB puhaskasum neljandas kvartalis oli 4,24 miljardit Rootsi krooni, mis on küll vähem kui eelmisel aastal samal perioodil saavutatud 4,6 miljardit, ent siiski üle analüütikute ootuste. Ekspertide prognooside kohaselt oleks SEB kasum pidanud jääma 4,05 miljardi juurde.

Pank lisas, et nii makromajanduslikud kui poliitilised muudatused on mõjunud ootamatult ning see hakkab kajastuma ka SEB tulemustes. Samas jättis pank samaks oma senised prognoosid.

Intressidelt saadav netosissetulek kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 4,8 miljardi kroonini, samas laenudelt saadav kahjum oli samuti suurem, kasvades 284 miljoni kroonini.

Panga juhtkond teatas, et tõstab dividendi varasemalt 5,25 Rootsi kroonilt aktsia kohta 5,50 kroonile.

Hetkel kuum