Mait Kraun • 9 veebruar 2017

Börsifirmade tulemused kergitasid Euroopa aktsiaid

Societe Generale'i head tulemused panid aktsia tõusma.  Foto: EPA

Euroopa aktsiaturud on täna veidi tõusnud, sest mitme ettevõtte tulemused ületasid analüütikute prognoose, vahendab CNBC.

Euroopa aktsiaturge kajastav Stoxx 600 kallines 0,3 protsenti, suur osa sektoritest tõusis. Kõige paremini on täna läinud nafta- ja gaasisektoril, sest USA bensiinivarud suurenesid.

Prantsusmaa teleteenuste firma Eutelsati aktsia tõusis 5 protsenti, sest ettevõte teatas, et ostab Viasati. Kõige enam kukkus Prantsuse kommunikatsioonifirma Publicisi aktsia (-5 protsenti), sest ettevõtte neljanda kvartali tulemused olid oodatust kehvemad.

Prantsusmaa panga Societe Generale tulemused olid aga prognoositust paremad – ettevõtte puhaskasum oli 390 miljonit eurot ning aktsia tõusis 2,4 protsenti.

Saksamaa Commerzbank ületas samuti ootusi. Teisipäeva hommikul hakkas ettevõtte aktsia ka tõusma, aga langes hiljem 3 protsenti, sest panga finantsjuht ütles, et 2018. aasta ei tule panga jaoks väga hea.

Suurbritannia FTSE 100 indeks tõusis 0,1 protsenti, Saksamaa DAX lisas 0,3 protsenti ja Prantsuse CAC 40 tõusis 0,4 protsenti.

Hetkel kuum