Liina Laks • 10 märts 2017

Börs: võlakirjade müügilaine turgutas Aasia turgu

Korea börs  Foto: EPA

Euroopa keskpanga eilne teadaanne, et uute finantsstiimulite tulek on väga ebatõenäoline, põhjustas börsidel võlakirjade müügilaine ning andis Aasia börsidele värske hingamise, vahendab MarketWatch.

Jaapani Nikkei indeks tõusis täna hommikuks peaaegu 1,5 protsenti, üle 19 600 punkti. Jaapanlasi aitas ka dollari suhtes pisut nõrgenenud jeen ning teadmine, et inflatsioon on eurotsooni tagasi jõudmas.

Aasia investorid jälgivad täna huviga, milliseks kujunevad USA töötururaporti arvud – need annavad rohkem vihjeid selle kohta, kas Föderaalreserv järgmisel nädalal intressimäärasid kergitab või mitte. MarketWatchi andmetel näitab futuuride turul toimuv, et intressimäärade tõus on 90 protsenti kindel.

USA kümne aasta võlakirjad tõusid täna kolme kuu kõrgeimale tasemele ning ING analüütik Tim Condon ütles, et “see areng on Aasias nakkav”. Ka Jaapani võlakirjadel läheb hästi.

Nende Jaapani finantsasutuste aktsiad, mille portfellides on suur osa riikide võlakirju, tõusid täna ülikiiresti: Nomura täna hommikuks 3,5 protsenti, Daiwa 1,6 protsenti, Dai-ichi Life 3,5 protsenti.

Samal ajal langes jeen dollari suhtes 0,2 protsenti, mis aitas Jaapani eksportijaid: Honda aktsia tõusis 1,5 ning Sharpi oma täna hommikuks ligi 2,7 protsenti. “Nikkei on ekspordist sõltuv indeks, nii et igasugune jeeni nõrgenemine tähendab indeksi jaoks häid uudiseid,” ütles Phillipsi analüütik Woon Tian Yong.

Ka teised idapoolkera turud olid tõusul: Austraalia S&P/ASX 200 tõusis 0,6, Korea Kospi indeks 0,3 protsenti. Seda aitas analüütikute hinnangul tõsta asjaolu, et kohus kangutas Lõuna-Korea skandaalse presidendi Park Geun-hye ametist. Hang Sengi indeks kukkus esialgu 0,3 protsenti, kuid jõudis täna hommikuks 0,1 protsendiga taas plussi.

Eile kukkus naftabarreli hind alla 49 dollari. Aasia analüütikud usuvad seda, mida paljud teisedki: kui USA värske raport näitab ameeriklaste naftatootmise kasvu, siis võib hind veelgi langeda.

Hetkel kuum