Indrek Mäe • 20 märts 2017

Inglise nael jõudis kolme nädala tippu

Naelsterling.  Foto: Bloomberg

Inglise nael tõusis kolme nädala tippu, valuuta tugevnemine on reageeringuks Inglismaa Keskpanga ootamatule eelmise nädala retoorikale, mis muutis baasintressimäärade tõstmise tõenäolisemaks.

Hetkel saab ühe naelsterlingi eest 1,2424 dollarit ning see on viimase kolme nädala tugevaim tulemus. „Naela tugevnemisele aitab intressimäärade tõusu toetav retoorika kindlasti kaasa,“ ütles FxPro analüütik Devata Tseng.

Sellegipoolest leiab Tseng, et naela mõjutab veel pikalt negatiivselt Suurbritannias valitsev ebakindlus. „Kindlasti tekitab Brexit ebakindlust seni, kuni see lõpuks on tehtud, samuti ei mõju naelale positiivselt šotlaste teine eraldumisreferendum,“ arvas analüütik.

Täna selgus, et Suurbritannia peaminister Theresa May esitab ametliku taotluse Euroopa Liidust lahkumiseks 29. märtsil. Ülemkogu juht Donald Tusk ütles viimasel Ülemkogul, et Euroopa Liit on valmis reageerima 48 tunni jooksul, kuid detailsem läbirääkimiste plaan võtab siiski kauem aega ja peaks valmima kevade jooksul. Sellele uudisele reageeris nael aga juba 0,23protsendilise langusega, kustutades peaaegu kogu varasema 0,3prosendilise tõusu.

Muudest valuutadest näitas dollar täna nõrgenemist, kui ICE Dollar indeks vajus 0,13 protsendi võrra. Euro dollari suhtes aga tugevnes, seda 0,2 protsendi võrra.

Hetkel kuum