Pille Ivask • 18. mai 2017 kell 15:42

Ekspert: kui Trump tagasi astub, tuleb aktsiaralli

USA president Donald Trump  Foto: epa

Jeremy Siegel, kes on tuntud julgete ning optimistlike prognooside poolest, üllatas investoreid taas: kui USA president Donald Trump tagasi astub, tõuseb Dow Jones tema sõnul 1000 punkti võrra.

“Kui Donald Trump homme tagasi astuks, tõuseks Dow 1000 punkti,” ütles Pennsylvania Ülikooli Whartoni ärikooli professor Siegel CNBC-le antud intervjuus.

Siegeli loogika põhineb sellel, et tema väitel ei valinud inimesed mitte Trumpi majandusagendat, vaid hoopis vabariiklaste majanduspoliitika. “Ütleksin, et vähemalt 90% Wall Streeti investoritest ning enamik tippjuhte eelistaks presidendina Mike Pence’i kui Donald Trumpi,” selgitas Siegel. Ta lisas, et kui Trump ameti maha paneb, ei ole sel mingit pistmist majandusega. “Kogu aktsiaralli põhines siiski vabariiklaste agendal,” lisas ta.

Selgub, et Siegel pole ainus, kes seesuguse ideega välja tulnud. Ka endine fondijuht Ron Insana on öelnud, et Mike Pence saaks vabariiklaste majandusstiimulite rakendamisega palju paremini hakkama kui Trump. Seega oleks just Pence see, kes börsi pikemas perspektiivis toetaks ning paneks aktsiad taas rallima.

Täna on Dow Jones tõusnud 49 punkti võrra, 20 649 punktini. Võrdluseks, eile kukkus Dow pea kohe pärast avanemist 150 punkti võrra. Põhjuseks skandaalid ja segadus Trumpi ümber, mis on investoreid pannud oma rahasid turvalisematesse valdkondadesse ümber paigutama.  

Hetkel kuum