Mait Kraun • 8. juuni 2017 kell 17:45

Alibaba osalus viis Yahoo aktsia 17 aasta tippu

Yahoo.  Foto: epa

Yahoo pole veel Alibaba Groupi osalusest loobunud ning tundub, et müügi edasilükkamine polegi nii halb otsus olnud, vahendab MarketWtch.

Hiina e-kaubandushiid Alibaba tõstis oma käibeprognoose ja see aitas Yahoo aktsial tõusta peaaegu 17 aasta kõrgeima tasemeni.

Alibaba finantsjuht Maggie Wu ütles neljapäeval, et ettevõtte 2018. fiskaalaasta käive peaks kasvama 45-49protsendi võrra (aastases võrdluses) ja investorid võtsid uudise vastu suure elevusega. Wall Streeti analüütikud ootasid 36protsendilist kasvuprognoosi, selgub FactSeti andmetest.

Alibaba aktsia reageeris 11,3protsendilise tõusuga ning ettevõtte turuväärtus tõusis lausa 36,5 miljardi dollari võrra. Aasta algusega võrreldes on Alibaba kallinenud lausa 59 protsenti.

Yahoo osaluse väärtus kasvas 5 miljardi dollari võrra, mis päädis aktsia 8,4protsendilise tõusu. Nüüd kaupleb Yahoo aktsia 54,8 dollari juures – kui see tase püsib, siis on tegemist kõrgeima tasemega alates 2000. aasta 22. septembrist.

Yahoo nõustus umbes aasta aega tagasi müüma oma internetiga seotud varad Verizon Communicationsile. Tehingut on aga pidevalt edasi lükatud, Alibaba aktsia on samal ajal jätkanud aga tõusu.

 

Hetkel kuum