Äripäev • 4 juuli 2017

Tallinki suuromanik tegi aktsiatega vangerduse

Tallinki uus laev Megastar.  Foto: Andres Haabu

Baltic Cruises Holding L.P, kellele veel möödunud nädala alguses kuulus 18,17 protsenti Tallinki aktsiatest, on nädala ajaga osaluse vähendanud 16,10 protsendi peale.

Börsiettevõtete aktsiaraamatust selgub, et kui möödunud teisipäeval kuulus Baltic Cruises Holdingule 121,6 miljonit Tallinki aktsiat, siis nüüdseks on kogus vähenenud 107,8 miljoni aktsia peale. 

Ülejäänud aktsiad on liikunud emaühingu Citigroup Venture Capital International alla. Nüüd kuulub CVCIle 2,07protsendine osalus ehk 13,8 miljonit aktsiat.

Et Tallink maksab sel aastal investorile dividendidena 0,03 eurot aktsia kohta, siis saaks ettevõte ligi 3,7 miljonit eurot dividende.

Baltic Cruises Holding L.P on Suurbritannia ettevõte, Citi Venture Capital International (CVCI) Growth Fund II tütarfirma. Viimane on rahvusvaheline erakapitaliinvesteeringuid haldav ettevõte.

Baltic Cruises Holding tõusis Tallinki suuromanike ringi 2012. aasta lõpus, mil ostis viielt Tallink Grupi suurinvestorilt 116,56 miljoni euro eest 15,73protsedise osaluse ning on seda vahepealsetel aastatel kasvatanud.

*

Vea parandus: esialgses versioonis jäi märkamata, et ettevõte, kellele aktsiad läksid, kuulub samasse gruppi ning seetõttu osutus valeks esialgses versioonis märgitud 12miljoniline müügitehing.

Hetkel kuum