Toornafta hind tõusulainel

Naftatootmine  Foto: Bloomberg

Naftahinnad tõusid täna hommikul, sest Ameerika naftatööstus valmistub potentsiaalseks tootmishäireks seoses orkaan Havery’ga, mis on suuna võtnud riigi naftatööstuse südamesse Mehhiko lahel, kirjutab Reuters.

Orkaan on alates neljapäevast jõudsalt hoogu kogunud ning see oleks potentsiaalselt 12 aasta suurim, mis Ameerika sisemaad tabaks. U.S West Texas Intermediate naftafutuur tõusis kell 8.30 47,76 dollarini ehk 33 senti.

Brenti toornafta futuur oli samaks kellaks tõusnud 54,42 dollarini ehk viimasest sulgemisest 0,7%.

Naftahinnad tõusid, sest piirkond valmistub orkaaniks, peatades tootmise, mis võib jääda suletuks ka pärast orkaanikahjustusi.

OANDA vanemturunalüütiku Jeffrey Halley sõnul on väga ebatõenäoline, et naftafutuurid langevad pärast puurtornide ning rafineerimistehaste kahjustusi.

Samuti on kolmapäevast alates tõusnud Ameerikas bensiinihinnad, mis on teinud 10% hüppe ning on tõusnud alates aprillist kõrgemaile tasemele. Aprillis peatasid rafineerimistehased tegevuse samuti seoses orkaaniga.

Sadama esindaja teatas neljapäeval, et Texase Corpus Christi sadam on peatanud laevade liikluse. Samuti hakkasid ettevõtted nagu Citgo Petroleum, Valero Energy ja Flint Hills linnas sulgema rafineerimistehaseid.

Hetkel kuum