Mait Kraun • 26. september 2017 kell 13:38

Dollar jõudis euro suhtes viimase kuu tippu

Dollarid.  Foto: Bloomberg

Dollar jõudis eurosse viimase kuu kõrgeima tasemeni, sest kauplejad seedivad jätkuvalt Saksamaa valimiste tulemusi ning õhtul esineb Föderaalreservi juht Janet Yellen.

Dollar jõudis täna euro suhtes kõrgeima tasemeni alates 25. augustist. Euro kurss langes 0,49 protsenti, 1,1793 dollarini.

Eurotsooni valuuta odavnes pärast seda, kui Saksamaa kantsler Angela Merkel võitis valimised oodatust väiksema edumaaga. Merkel peab nüüd moodustama koalitsioonivalitsuse – kardetakse, et see protsess on raske ning võtab aega mitu kuud.

„Turud muretsevad, et Merkeli vähenenud võim ei võimalda stabiilset poliitilist konsensust, mis on aidanud varsemalt eurotsooni taastumisele kaasa,“ ütles investeerimisfirma BK Asset Managementi valuutaturgude strateegia juht Boris Schlossberg.

Muret tekitab ka Hispaania Kataloonia piirkonna iseseisvusreferendum, mis toimub pühapäeval. Keskvalitsus on öelnud, et referendum on ebaseaduslik.

Täna peab kõne ka Föderaalreservi juht Janet Yellen, kes räägib Clevelandis inflatsioonist, riskidest ja rahapoliitikast.

„Yellen võib kauplejate meeleolud euro suhtes veel halvemaks muuta, kui ta kinnitab, et toetab täielikult rahapoliitika karmistamist,“ ütles Schlossberg.

Hetkel kuum