Mait Kraun • 28. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

USA majanduskasv kahe aasta kiireim

USA lipp.
USA lipp.  Foto: EPA

USA majandus kasvas teises kvartalis arvatust kiiremini. Ühtlasi on tegemist rohkem kui kahe aasta suurima majanduskasvuga, kirjutab CNBC.

Ühendriikide sisemajanduse koguprodukt kasvas aprillist juunini 3,1 protsenti (eelmise aastaga võrreldes), teatas riigi kaubandusministeerium neljapäeval. Eelmisel kuul avaldatud hinnangu kohaselt tõusis majandus samal ajaperioodil 3 protsenti.

Tegemist oli kiireima majanduskasvuga alates 2015. aasta esimesest kvartalist. Selle aasta esimeses kvartalis tõusis USA majandus 1,2 protsenti. Ökonomistid prognoosisid, et uue hinnangu kohaselt kasvas majandus teises kvartalis täpselt 3 protsenti, seega oli positiivsem näitaja nende jaoks üllatus.

Ökonomistide hinnangul peaks Ühendriikide majandus kolmandas kvartalis aga aeglustuma, põhjuseks eelkõige riigi tabanud tugevad orkaanid.

Harvey, mis tabas Texase osariiki, pani langema jaemüügi, tööstustoodangu ja ehitussektori. Septembris tabas Floridat aga orkaan Irma, mis mõjus samuti majanduskasvule negatiivselt.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt