Märt Belkin • 2. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Arcol läheb Bulgaarias lõpuks ehituseks

Arco Vara
Arco Vara  Foto: Raul Mee

Kinnisvarafirma Arco Vara saab lõpuks alustada enda esimese arendusprojektiga Bulgaarias, ehitus jäi graafikust maha märtsis, kuna lubade saamine viibis.

Iztok Parkside nime kandev 68 korteriga arendusprojekti graafikust maha jäämisest teatas Arco Vara esmakordselt märtsi lõpus. Nimelt tekkisid viivitused pealinna Sofia kohalikult omavalitsuselt ehitusloa saamisel.

Nüüd on aga Arco Bulgaarias tegutsev tütarettevõte kõik loa saamiseks vajalikud eeltingimused täitnud ning Iztok Parkside arendus sai ehitusloa, mis jõustus 29. septembril, teatas kinnisvarafirma börsile.

„Iztok Parkside projekt on meie esimene arendusprojekt Bulgaarias, kus oleme enda jõududega lahendanud kõik detailplaneeringu ja ehitusloaga seotud probleemid. Arvates kinnistu omandamisest kulus selleks kaks aastat, mida oli oodatust kauem, kuid mis on siiski hea tulemus,“ ütles Arco Vara juhataja Tarmo Sild börsiteates.

Tähtsaim on, et tema sõnul see, et firmal on Sofias arendustiim, kes suudab lahendada komplitseeritud probleeme ning et me jätkame korterite eelmüüki. Ehitusluba tähendab ka seda, et Arco Vara arendustesse ei teki suurt lünka – kui Tallinnas Kodulahe arenduse 1. etapp lõpeb, algab ehitus kohe Sofias.

Ehitus käivitub juba oktoobris ning esimeste korterite üleandmine jääb Arco Vara teatel järgmise aasta neljanda kvartali lõppu. Iztok Parkside arendusprojekti maht on 68 korterit müüdava pinnaga 7000 ruutmeetrit. Projekti korrigeeritud müügitulu eesmärk ületab 9 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt