Lauri Teder • 30. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: maksureformi plaan valmistas pettumuse

Foto: EPA

Uue nädala hakul survestas USA börse meditsiinisektori müügiralli ning valmistas pettumust vabariiklaste plaan jaotada kavandatav maksualandus mitme aasta peale.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus 0,36%, 23 348,74 punktile. Indeksit tõmbas allapoole eelkõige ravimifirma Merck & Co Inc (-6,06%), mis loobus möödunud reedel teadmata põhjustel oma kopsuvähiravimi Keytruda Euroopa turule toomisest. Merckiga koos langesid teisedki USA hiiud: Johnson & Johnson (-1,26%), Pfitzer Inc (-1,26%) ja UnitedHealth Group Inc (-1,51%).

S&P 500 vähenes 0,32% ja vajus 2572,83 punktile. Nasdaq Composite'i kaotust tasandas tehnoloogiafirmade tõus, kuid indeks kahanes sellegipoolest 0,03%, 6698,96 punktini.

Esmaspäeval jälgisid aktsiaturud hoolikalt teateid, et Kongressi esindajatekoja vabariiklased plaanivad viia oma ettevõtete tulumaksu kärpimise idee ellu viie aasta jooksul ning 3 protsendi haaval. Nõnda aeglased maksukärped ei pruugi anda börsidele aga piisavalt jõudu edasiseks tõusuks. Kavandatava maksureformi konkreetsemad üksikasjad peaks avalikkuse ette jõudma sel kolmapäeval.

Muidu stabiilselt tõusva tehnoloogiasektori nõrgim lüli oli juba mitmendat kauplemispäeva järjest Advanced Micro Devices Inc (AMD) (-8,02%), mis sai investeerimispanga Morgan Stanley analüütikult esmaspäeval madalama reitingu ja 8-dollarise hinnasihi. Analüütiku prognoosi kohaselt peab kiibitootja arvestama nii mängunduse kui krüptokaevandamisega seotud tulude kahanemisega.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt