Kristjan Pruul • 30. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Skano jätkab kasumlikult

Skano pood Rocca al Mare keskuses.
Skano pood Rocca al Mare keskuses.  Foto: Andras Kralla

Skano käive on küll tänavu kahanenud, kuid kõrgem ärirentaablus hoiab ettevõtte kasumis.

Skano müügitulu kahanes kolmandas kvartalis 4 miljonile eurole, 9 kuu müügitulu vähenes aastaga 7,7 protsenti 12,6 miljoni tasemele, kuid mulluse kahjumi asemel oli kolmanda kvartali puhaskasum 14000 eurot ja 9 kuu puhaskasum 117 000 eurot.

Ettevõtte väljavaated on börsiteatel üldiselt head. "Üldine nõudlus kiudplaadi järele on jätkuvalt suur, mida näitab ka 18-protsendiline müügi kasv müües klientidele 32 riiki (välja arvatud Soome ja Suurbritannia). Soome olukord tekitab siiski teatud kahtlusi," kommenteeris juhatuse liige Torfinn Losvikk börsiteates.

Losviku sõnal katab Skano mööbli jaemüügi hea tulemus hulgimüügi vähenemise ning mööbli äri kokku näitab positiivset EBITDA tulemust. "Oleme jätkuvalt positiivsed mööbliäri osas tervikuna, kuigi jaemüügi väljavaated on jätkuvalt nõrgad," lisas ta.

"Mööbli hulgimüügi väljakutseks on laiendada müüki väljaspool seniseid põhiturge Soomes ja Venemaal. Mööbli jaemüük on alustanud aastat hästi ja loodame, et ostjate positiivne ostutrend Balti turgudel jätkub, mis kindlustab meie kuue kaupluse arengu kolmes Balti riigis," kommenteeris ta.

Kiudplaadi tootmise ja müügi segmendi müügitulud on väiksemad kui mullu, kolmandas kvartalis teeniti 3,2 miljonit eurot. Mööbli segmendis on äritulu tänavu olnud 19 protsenti väiksem kui mullu, kolmandas kvartalis ulatus see 720 000 euroni. Jaemüük oli kolmandas kvartalis 370 000 eurot ja üheksa kuuga 1,4 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt